Keleivių dėmesiui

      Informacija apie prevencines COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) priemones

     Keleiviams, išskyrus vaikus iki 6 metų amžiaus,  viešajame transporte privaloma dėvėti  medicinines veido kaukes ar respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės). Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Vairuotojas gali atsisakyti vežti keleivius, kurie nedėvi kaukių.

Keleiviai važiuojantys užsakomaisiais ir specialiaisiais reisais, gali užimti tik sėdimas vietas, o miesto ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo maršrutais – sėdimas ir stovimas vietas, neribojant atstumų tarp keleivių.

Dezinfekuoti rankas.

       Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).

      Rekomendacija nesilankyti viešose vietose, jei pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, informacija, kad pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymiams (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai.